piątek, 19 sierpnia 2011

Hotel Babylon (2006-2009)

Jeżeli któryś z Czytaczy, obejrzawszy na przykład taki "Hustle", zatęskni do widoku ludzi zawsze glamour, nienagannie ubranych, umalowanych, wyprasowanych i uczesanych (widok takich właśnie mężczyzn -- no, może z wyjątkiem umalowania -- jest szczególnie pożądany przez polskie kobiety, z racji rażącego ich niedoboru w otaczającej nas rzeczywistości), może pooglądać sobie "Hotel Babylon". Opowiada on o pracownikach pięciogwiazdkowego hotelu w Londynie, w którym dzieją się najdziwniejsze rzeczy: bogaci i przyzwyczajeni do luksusu goście wyczyniają rozmaite ekscesy, a pracownicy, dbając o dobre imię hotelu i licząc na owych gości lojalność, dyskretnie je ukrywają. Albo i równie dyskretnie się mszczą, gdy ktoś im za bardzo zajdzie za skórę -- wszystko tu się może zdarzyć, byle tylko zachować nienaganną, pięciogwiazdkową fasadę. Tak przynajmniej wygląda życie w tego rodzaju przybytkach jeżeli wierzyć Imogen Edwards-Jones i anonimowemu współautorowi, na których książce oparto serial, a którzy ponoć pisali o tym, czego sami w podobnym hotelu doświadczyli.

Są tacy, którzy twierdzili, że polsatowski "Hotel 52" oparty jest luźno na "Hotelu Babylon", jednak sami twórcy polskiego serialu temu zaprzeczają. Próbowałam zresztą go kiedyś oglądać, ale nie przebrnęłam nawet przez pierwszy sezon...

Znajomi:
Wzmianka o "Hustle" na początku była tym bardziej uzasadniona, że mamy tu kilkoro hustlowych aktorów: chociażby grającego główną rolę Maxa Beesleya, który w "Hustle" wystąpił (odcinek 2x05) jako wiarołomny mąż Stacie, albo Tamzin Outhwaite, która [spoiler]nie dała się oszukać[/spoiler] w odcinku 1x05. W trzecim sezonie serialu do ekipy dołącza też Alexandra Moen, czyli Lucy Saxon z "Doktora". Natomiast wśród gości pojawiających się w hotelu zobaczymy też między innymi Johna Barrowmana (kapitan Jack -- odcinek 3x06), Jamesa Lance'a (Jamie z "Absolute Power" i Richard ze "Spaced" -- 3x06), Marka Heapa (Brian ze "Spaced" -- 2x04), Tony'ego Robinsona (Baldrick z "Czarnej Żmii" -- 4x03), a nawet Alexis we własnej osobie, czyli Joan Collins (1x07).

"Hotel Babylon" na:
IMDb
Wikipedii
Filmwebie

Pierwsza część na YT

2 komentarze:

ewa pisze...

"Są tacy, którzy twierdzili, że polsatowski "Hotel 52" oparty jest luźno na "Hotelu Babylon""
ja tam nie zauważam żadnego podobieństwa, poza tym, ze oba seriale dzieją się w hotelach:] również nie przebrnęłam;)

martencja pisze...

No, mozna sie uprzec, ze glowny bohater meski wyglada dosc dobrze, ze moglby pasowac rowniez do angielskiej wersji;) Ale za to sztywnosc aktorstwa glownej bohaterki zenskiej jest klasa sama w sobie i nieporownywalna do niczego:P

A porownanie miedzy tymi dwoma serialami wyczytalam w "Filmie", i to jeszcze pare tygodni czy miesiecy wczesniej, zanim zaczeto emitowac "Hotel 52".

M.