wtorek, 6 września 2011

Kingdom (2007-2009)Kolejny serial z Fryckiem. Tym razem gra on tytułowego Petera Kingdoma, prawnika w małym, ale bardzo malowniczym angielskim miasteczku Market Shipborough. Zajmuje się tam różnymi, mniej lub bardziej nietypowymi problemami prawnymi i życiowymi tamtejszych mieszkańców, zawirowaniami swojej siostry Beatrice oraz zagadką zniknięcia swojego brata Simona. Pełno w tym serialu ciepła, humoru, pięknych zdjęć oraz kolorowych krawatów Petera, wszystko jednak bije na głowę jego samochód Alvis TE 21, który jest po prostu przepiękny!

Nakręcono trzy sezony "Kingdom" (brytyjskie sezony, czyli po 6 odcinków) i najwyraźniej planowano czwarty, bo ostatni odcinek trzeciego sezonu kończy się cliffhangerem, ale potem z jakiegoś powodu zdecydowano się jednak serialu nie kontynuować i całość kończy się w sposób nagły i niespodziewany.

Znajomi:
Oprócz wspomnianego już Frycka mamy tu na przykład Hermione Norris, która w "Spooks" grała twardą agentkę Ros Myers, a tu -- kapryśną i niezrównoważoną Beatrice. Jest tu także Celia Imrie (jedna z "Dziewczyn z kalendarza") jako sekretarka Petera Gloria, kolega Stephena Fry'a z Cambridge Footlights, Tony Slattery jako pan Snell oraz pojawiający się w "Doktorze" (odc. "Human Nature" i "Family of Blood") Gerard Horan jako lokalny szef policji. A w jednym z odcinków pojawiają się nawet bracia Weasleyowie, czyli James i Oliver Phelpsowie.

"Kingdom" na:
IMDb
Wikipedii
Filmwebie

Pierwsza część na YT

Brak komentarzy: